Obezita je v českých zemích už docela zabydlená. Její výskyt je každým rokem silnější, a to nejen u dospělých, ale také u menších dětí. u nich je to o to hrozivější, jelikož si tuto velkou nadváhu přinesou i do dospělého života a jen málokdy se jí zbaví. Přitom není zase tak složité udržovat si vhodnou váhu. Víceméně stačí jen jíst zdravě a pravidelně sportovat. není pravdou, že si na to člověk musí vyhradit přemíru času, který se dnes mnoha lidem nedostává. Není potřeba sportovat hodiny, často bohatě postačí půl hodiny denně, někdy i méně.
Aktivit, které se dají pro udržení kondice a zároveň pro hubnutí podnikat, je celá řada. Mezi ty nejoblíbenější je třeba cyklistika, a to jak na klasickém kole, tak i doma na rotopedu. Nejde však o jedinou vhodnou disciplínu. Velmi populární je třeba i používání trampolíny 305 Beanbag. A to nejen u nás, ale hlavně v západních státech.
Není to snadné
Na první dobrou vypadá skákání na trampolíně jako zábavná a nenáročná činnost. Zábava to je, nicméně nenáročné rozhodně ne. Po pár minutách skákání se už začínají pořádně potiti i ti největší sportovci. A to je řeč pouze o pár základních cvicích, jejichž zvládnutí nedělá problém ani naprostým amatérům. Mnohem složitější sestavy, určené hlavně pro pokročilejší cvičence, jsou ještě násobně náročnější a laici by si na ně měli nechat zajít chuť. Pro jejich správné zvládnutí je totiž nezbytná nejen dobrá fyzická kondice, ale v neposlední řadě také technika, kterou se člověk učí za pochodu.
Jak vybírat?
Laici samozřejmě mají někdy problém vybrat ten správný model. Nejdůležitější je zaměřit se na nosnost. Pokud není trampolína dostatečně odolná, hlavně korpulentní jedinci by na takovou neměli vůbec lozit. Rovněž se doporučuje používat pouze verze, jež disponují alespoň základní ochrannými prvky typu obvodová síť o obal na pružiny. Bez toho se na trampolínu nedoporučuje vůbec lézt.