Bazén a léto


Jenže, přece jen, bazén má být na sluníčku, děj se co děj. Ono je to vlastně jedno, hlavně, že je v něm ta voda čistá a chladná. O ochlazení se stará noc, o případný ohřev právě sluníčko, nebo plachta, a o čistotu pak další spousta věcí. Lidé z paneláků, nebo ti co bazén nemají se domnívají, že stačí nalít vodu a je to na zbytek sezóny v klidu. Není. Pokud by se to udělalo jen takto, během týdne by se voda zakalila, zašpinila, a byla by plná mikroorganismů. Proto je třeba se o vodu starat. Největším čističem je v každém případě filtr. Ten sice neumí zlikvidovat mikroorganismy, ale zbaví vodu těch hrubších nečistot. Proto se o něj musí také pečovat, protože bez něj by byla voda nepoužitelná.

dívka v bazénu

Bazénová filtrace může být dvojí a to kartušová nebo písková. Všeobecně je známo, že kartušová je méně výhodná, protože je sice levnější, ale častou výměnou kartuší se její provoz prodražuje a proto může být ve výsledku ještě dražší než filtrace písková. Každý musí sám uvážit, zda je pro něj lépe investovat nejprve menší částku a pak doplácet více, nebo investovat více peněz najednou a pak už mít klid. Toto rozhodnutí je na každém z nás. Každý volí dle svého. A pozor, ještě je nutno počítat s další věcí, která ? sice již není tak nákladná, ale je nenahraditelná. Jsou to hadice k bazénové filtraci.

plavkyně

V této věci si již asi každý začátečník rady vědět nebude, tak je proto lépe, když si vezme technické údaje od svého filtračního zařízení a s těmi se může začít informovat co bude pro něj, tedy vlastně pro jeho filtraci to nejlepší. Samozřejmě, že je nutno brát v potaz umístění komponenty u bazénu. Takže pokud jste nezakoupili hadice přímo se zařízením, budete se muset asi ptát co a jak. Přinejmenším napoprvé. Pak už to budete znát. Ostatně, hadice se nemění dva krát do roka. Mají velkou životnost, takže je většinou stačí koupit jen jednou.