Zájem o instalaci tažných zařízení roste a jedním z důvodů je i zvýšený zájem o cestování po České republice vlastním nebo vypůjčeným obytným přívěsem. Tento trend se dá očekávat i v budoucnu vzhledem k silně medializovanému strachu z virové infekce koronaviru, který mění zvyklosti mnohých z nás, co se týče dovolenkových pobytů.
K cestování po tuzemsku přispívá i nepříliš příznivá situace v Evropě z hlediska přílivu migrantů a ve srovnání se západní Evropou je přece jen u nás stále bezpečněji. Zároveň se tímto způsobem můžeme vyhnout přelidněným hotelům a místům s velkou koncentrací turistů a naplánovat volné dny tak, aby byly opravdu pohodové, a abychom si dokázali také na dovolené odpočinout od všedních starostí.
Kam s přívěsem po Česku
Obytný přívěs lze i vypůjčit a zpravidla vystačíte s řidičským oprávněním skupiny B, případně s nástavbou B96. Ubytovacích možností (kempů) je v tuzemsku mnoho, většina autokempů má k dispozici elektrické přípojky, samozřejmostí jsou sprchy, toalety, pitná voda a základní potraviny či restaurace, a tak tu můžete prožít nádherné chvíle obklopeni malebnou přírodou. Důležité je jen vědět, kam vyrazit. Můžete se inspirovat třeba těmito lokalitami:
Západočeské lázně – jste-li milovníky pěkných pohledů do krajiny, která není hustě zalidněná, a je nezasažená průmyslovou výrobou, je Tepelská vrchovina a Slavkovský les. Budete překvapeni, jak pohledná krajina se tu nachází, v okolí Konstantinových a Františkových Lázní, Lázní Kynžvart, Bečova nad Teplou, Bezdružic, Plané a Toužimi.
Boubín a Kubova Huť – Kubova Huť je nejvýše položenou železniční stanicí v Česku a zároveň východiskem k turistickým trasám k Boubínskému pralesu. Můžete odtud pokračovat do Lenory a k Soumarskému mostu – tradičnímu výchozímu bodu při splouvání Vltavy. Vyplatí se vzít s sebou jízdní kola a projet si některou z cyklotras podél Vltavy až k Lipnu, případně trasu prodloužit i o Schwarzenberský plavební kanál. Tato část Šumavy patří právem k nejkrásnějším přírodním útvarům v celé Evropě.